مار را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
  • کدخبر 197
  • 1398/10/05-11:54
  

گردهمایی مدیران مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی استان کرمانشاه برگزار شد

گردهمایی مدیران مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی استان کرمانشاه برگزار شد

گردهمایی مدیران مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی استان کرمانشاه برگزار شد

اولین گردهمایی مدیران مراکز خدمات غیر دولتی کشاورزی با حضور رییس جدید سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمانشاه سه شنبه سوم دیماه در سالن آموزش نظام مهندسی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان در این گردهمایی که مدیران عامل شرکتهای چند منظوره خدمات غیردولتی استان حضور داشتند مهندس رمضان رویین تن رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان در فضایی صمیمانه به اهمیت وظایف قانونی سازمان نظام مهندسی استان و به تبع آن وظایف تک تک اعضای حقیقی و حقوقی در رسیدن به اهداف پیش بینی شده اشاره کرد و افزود : مطالعه دقیق قوانین بخش کشاورزی خصوصا" قانون افزایش بهره وری،دستورالعمل تشکیل مراکز خدمات غیر دولتی و وظایف، اختیارات و اساسنامه آنها می تواند ما را در مطالبه گری منطقی و هدفمند کمک نماید بنابراین به همه توصیه میکنم این قوانین را یکبار دیگر با دقت مطالعه نمایند.

وی سپس با اشاره به پیشینه طرحهای مختلف ناظرین محصولات راهبردی در سال 1382، ایجاد شرکتهای خدمات فنی و مهندسی کشاورزی در سال 1386 و سیاستهای وزارت جهاد کشاورزی در افزایش عملکرد تولید با ارتقاء ضریب نفوذ دانش در واحدهای تولیدی،ایجاد تقاضای دانش را از جمله مهمترین وظیفه مهندسین کشاورزی عنوان کرد و افزود: امروزه پیشرفته ترین تکنولوژیهای روز دنیا با ترسیم دورنمای بهتر شرایط زندگی مردم دانش خود را به محصول تبدیل کرده و برای آن تقاضای خرید ایجاد میکنند.

مهندس روئین تن فعالیت مراکز خدمات غیر دولتی را در سه بخش خدمات پیشخوانی و فوری، فعالیتهای میان مدت و فعالیتهای بلند مدت دارای امنیت شغلی و درآمدی پایدار توصیف کرد و افزود:ورود به عرصه فعالیتهای دانش بنیان، کشاورزی قراردادی و فعالیتهای اقتصادی و حتی همکاری جهت انجام بخشی از وظایف سایر وزارتخانه ها می تواند توسط این مراکز را به سوی آینده ای بهتر سوق دهد.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمانشاه ضمن تاکید بر رعایت اخلاق و روحیه کار گروهی در بین اعضای شرکت ها و رهنمود آنها به همکاری توام با صبر و تحمل با همدیگر گفت: مراکز خدمات غیر دولتی کشاورزی باید الگوی اخلاق، رفتار و احترام متقابل به همدیگر و به بهره برداران و دست اندرکاران بخش کشاورزی باشد. وی در خاتمه صحبت با ابراز امیدواری از اهداف تشکیل این مراکز، یکی از اصلیترین وظایف سازمان نظام مهندسی کشاورزی را تعامل و فراهم کردن بستر واگذاری بسیاری از فعالیتهای سازمان جهاد کشاورزی به این مراکز عنوان کرد و از حاضرین خواست نظرات ،پیشنهادات ،انتقادات و ابهامات خود را در این خصوص مطرح نمایند.

در ادامه جلسه تعدادی از حاضرین به نمایندگی از شرکتها مسائل موجود بر سر راه فعالیت مراکز خدمات غیردولتی را از جمله بیمه کارکنان،مالیات بر درآمد شرکتها ،چگونگی قرارداد داخلی اعضاء و شرکتها،عدم تناسب در ارجاع کار بین اعضای مراکز از طریق سازمان، تخصصی بودن برخی فعالیتهای کارشناسی مراکز و عدم امکان واگذاری آن به سایر افراد، عدم رسمیت مکاتبات مراکز خدمات غیر دولتی نزد ارگانهای دولتی، انحصاری شدن حوزه فعالیت مراکز، عدم برون سپاری وظایف از سوی ارگانهای دولتی و ... بیان کردند و پس از استماع کلیات راهکارهای حل مشکلات سه نفر از حاضرین برای پیگیری حل موارد مطرح شده انتخاب شدند.