مار را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
  • کدخبر 697
  • 1400/05/11-07:39
  

#اجرای_قراردادهای_سهم_بری_دانش_از_تولید

#اجرای_قراردادهای_سهم_بری_دانش_از_تولید

‍ #گفتگوی_اختصاصی_سنم

#اجرای_قراردادهای_سهم_بری_دانش_از_تولید

🔻مدیر مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی کار و پالیز زاگرس:

✅اشاعه دانش و فن آوری های جدید در مزارع از طریق قراردادهای سهم بری دانش از تولید عملیاتی می شود

🔹مدیر مرکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی کار و پالیز زاگرس گفت: اشاعه دانش و فن آوری های جدید در مزارع از طریق قراردادهای سهم بری دانش از تولید عملیاتی می شود.

🔹به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم کرمانشاه، سعید مهتابی مدیر مرکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی کار و پالیز زاگرس در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار سنم، با بیان این موضوع که با تحصیلات دانشگاهی به تنهایی نمی توان بهره وری در کشاورزی را ارتقاء داد، افزود: انتقال دانش به مزرعه و اثرات آن باید در عمل مشاهده گردد که جز با اجرای قراردادهای سهم بری دانش از تولید میسر نمی شود.

🔹مهتابی ضمن قدردانی از اقدامات سازمان نظام مهندسی کشاورزی در خصوص توسعه مراکز خدمات کشاورزی غیر دولتی، اذعان داشت: با اعتمادسازی میان کشاورز و کارشناس توانستیم در دهستان محل فعالیت خود امسال با انعقاد قرارداد با کشاورزان به عرصه سهم بری دانش از تولید قدم بگذاریم.

🔹وی تصریح کرد: سال گذشته مزرعه پیاز بسیار تنک و تراکم بوته در هکتار پایین بود، ولی با استفاده از کودهای ریز مغزی و پتاس بالا تا حدودی تناژ و کیفیت پیاز را ارتقاء داده ایم.

🔹مهتابی افزود: با توجه به مشکلات سال گذشته که ناشی از عمق کاشت نامناسب با دستگاههای غیر فنی بود، با کمک یکی از کارخانه های تولید ادوات کشاورزی دستگاهی را شخصی سازی کردیم که در انتهای کارنده ها مجهز به کفشک بوده و پس از تقسیم بندی زمین و استفاده از کودهای مختلف (شیمیایی و مرغی) در آن، علیرغم بارندگی کم، پیازی را کشت کردیم که هم از لحاظ جوانه زنی و هم ازلحاظ تراکم بوته در هکتار بسیار مناسب می باشد.

🔹مدیر مرکز خدمات کشاورزی غیر دولتی کار و پالیز زاگرس در پایان گفت: امید می رود با پتانسیل نیروی انسانی متخصص مرکز و تکیه بر دانش آنها، تناژ پیاز برداشت شده را که در سال قبل میانگین ۳۰ تن در هکتار بود، به ۵۰ تن برسانیم.

🔹وی افزود: برنامه های آتی ما تغییر الگوی کشت روستا و منطقه می باشد تا زمینه را برای کشت محصولاتی فراهم کنیم که با آن بتوان مصرف آب را بهینه سازی کرد.

@nezamksh

@nezammohandesikeshavarzii