مار را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
  • کدخبر 893
  • 1401/08/10-15:15
  

انعقاد تفاهم نامه همکاری با محیط زیست

با حضور مدیر کل و مسئولین محیط زیست و رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کرمانشاه در جلسه ای در خصوص تفاهم نامه همکاری زیست محیطی و تاکید بر اصول حفظ محیط زیست بحث و گفتگو شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمانشاه طی نشست مشترکی که با مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه برگزار شد بر روی جزییات انعقاد تفاهم نامه مشترک همکاری توافق شد.
بر اساس این گزارش در جلسه ای که به دعوت مدیر کل حفاظت محیط زیست استان و با حضور رییس و معاون آموزشی و فنی سازمان نظام مهندسی، معاونین و مدیران بخشهای مختلف محیط زیست استان برگزار شد طرفین برای شروع همکاریهای مشترک اعلام آمادگی کردند
در ابتدای این جلسه احد جلیلیان مدیر کل حفاظت محیط زیست استان و نایب رییس شورای پنجم نظام مهندسی در این خصوص ضمن بیان زمینه های واگذاری کار به اعضای سازمان گفت:در سال 1397 به منظور تحقق اصل پنجاهم قانون اساسی و نیل به اهداف توسعه پایدار و بهره مندی از ظرفیت نیروهای جویای کار نظام مهندسی، سازمان محیط زیست کشور فعالیتهای قابل واگذاری مهم خود را طی تفاهم نامه ای با سازمان نظام مهندسی کشور تنظیم نمود.


وی افزود: ایجاد هسته های زیست محیطی HSE در واحدهای صنعتی، خدماتی و کشاورزی با اولویت استفاده از دانش آموختگان رشته های محیط زیست و همچنین تدوین راهکارهای اجرایی مناسب جهت تسهیل در استفاده از فناوریهای سازگار و دوستدار محیط زیست در بخش کشاورزی و صنایع وابسته و سایر فعالیتهای مرتبط از اهم موارد قابل واگذاری و همکاری با سازمان نظام مهندسی است.
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان در خاتمه با ابراز امیدواری در خصوص همکاری در تدوین و اجرای برنامه مدیریت زیست بومی تالابها و انجام مطالعات تعیین نیاز آبی محیط زیستی تالابها و رودخانه ها افزود:  همکاری در اجرای این برنامه ها می تواند تضمین کننده محیط زیستی سالم برای نسل های آینده باشد.
سپس ایرج بهرامی رئیس سازمان نظام مهندسی استان ضمن قدردانی از پیگیریهای مدیر کل محیط زیست استان و با اشاره به ظرفیتهای نیروی انسانی سازمان نظام مهندسی گفت: با وجود اینکه حدود 21 سال از تاسیس سازمان نظام مهندسی گذشته است ولی در بخشهایی نتوانستیم توانمندیهای اعضا و سازمان را به خوبی در بین مسئولین کشور بازگو نماییم که یکی از این حوزه های با اهمیت محیط زیست است.


وی با بیان تعداد اعضای سازمان در گرایشهای مختلف محیط زیست اظهار داشت: در ادوار مختلف فعالیت شوراهای استانی توافقاتی در قالب مبادله تفاهم نامه صورت گرفته ولی هیچگاه اجرایی نشده است که امیدواریم انعقاد این تفاهم نامه جدید منتج به اجرایی شدن و واگذاری امور مرتبط به اعضای واجد شرایط سازمان گردد.


در پایان این نشست هر یک از حاضرین در جلسه نظرات و راهکارهای خود را در خصوص زمینه های مشترک همکاری از جمله ایجاد کارگروه تخصصی محیط زیست توسط سازمان نظام مهندسی، تنظیم و اجرای برنامه های آموزشی و توانمند سازی اعضاء، تشکیل شرکتهای مهندسین مشاور محیط زیست، معرفی افراد علاقمند به کارآموزی در ادارات محیط زیست شهرستانها و انعقاد تفاهم نامه همکاری بیان کردند.
گفتنی است در حاشیه این نشست از موزه حیات جانوری اداره کل محیط زیست استان بازدید شد.